7 cudów Rio de Janeiro
28.04.2023

7 cudów Rio de Janeiro

Piękno i atrakcyjność Rio de Janeiro nie wynika raczej z jego architektury. To co czyni miasto pięknym to jego wspaniale położone, klimat, ludzie i miejskie tradycje. Miasto ma wiele do zaoferowania. Szerokie piaszczyste plaże, malownicze parki, kolonialne, kolorowe dzielnice a także słynne festiwale i wydarzenia.

To wszystko sprawia, że Rio de Janeiro nie jest może najpiękniejszym miastem świata ale z pewnością jednym z najciekawszych. Przedstawimy 7 miejsc w Rio de Janeiro, które warto odwiedzić podczas wizyty:

1. Statua Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redentor)

To ikona Rio de Janeiro i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie. W 2007 roku znalazła się na liście 7 nowożytnych cudów świata, którą stworzyli internauci. Sama statua ma wysokość 30m a z postumentem 38 m. Jest więc prawie o 20 m niższa od statuy Chrystusa Króla ze Świebodzina. Niemniej z pewnością piękniej położona a widok spod jej stóp zapiera dech w piersiach i jest po prostu miejscem obowiązkowym podczas wizyty w Rio. Wjechać na górę można busem lub kolejką.

2. Plaża Ipanema.

Najsłynniejszą plażą Rio jest oczywiście Copacabana ale polecamy odwiedzić także plażę Ipanema, która uznana jest przez miejscowych za najpiękniejszą. Przy plaży znajdziemy bary i restauracje serwujące lokalne przysmaki oraz sklepy z pamiątkami. Z pobliskiego wzgórza podziwiać można wschód lub zachód słońca co może być jednym z ciekawszych doznań Rio. Co niedzielę niedaleko samej plaży odbywa się Feria Hippie czyli popularny targ sztuki i rzemiosła

4. Etnia - największy mural świata.

Największy mural świata (1900m2). Stworzony przez brazylijskiego artystę street art’u Eduardo Kobra mural znajduje się na budynku Portu Vitoria, w dzielnicy portowej. Praca przedstawia pięć twarzy reprezentujących różne grupy etniczne.

4. Dzielnica Lapa.


To jedno z najbardziej klimatycznych miejsc Rio. Znana przede wszystkim ze swoich barów, klubów i muzyki, Lapa przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Poczuć to można prawdziwą atmosferę Rio - pełną energii, kolorów i muzyki. W Lapa znajdują się m.in. słynne schody Selarona - kolorowe schody zdobione kafelkami oraz XVII wieczny akwedukt Arcos da Lapa (42 łuki, 270 m długości). Wieczorem, szczególnie w weekendy, miejsce to zamienia się w karnawałowy jarmark.

5. Favela Santa Marta.

Jedna z setek favel Rio choć ta jest w centrum i ma cudny widok i historię. Znajduje się w dzielnicy Botafogo i jest położona na wzgórzu o tej samej nazwie. W ostatnich latach miejsce to przeszło proces rewitalizacji, dzięki czemu stała się miejscem bardziej przyjazna turystom. Na wzgórzu, do którego dojedziemy kolejką znajduje się wzniesiony w 2010 roku pomnik Michaela Jacksona. To właśnie w tej faveli artysta nagrał w 1996 roku hit They don’t care about us. Wizyta tutaj pozwoli podglądnąć prawdziwe życie ponad 20% mieszkańców Rio.

6.Ciudade do Samba czyli miasto samby.

Kompleks magazynów, w których buduje się platformy karnawałowe, odbywają się próby i przygotowania do karnawału. Swój magazyn i zaplecze mają tutaj najważniejsze szkoły samby. Ciudade do Samba znajduje się w dzielnicy Gamboa, w pobliżu centrum miasta i portu. Wizyta tutaj pozwala podejrzeć od kuchni przygotowania do karnawału.

7. Trekking na Pedra do Telegrafo.

Wzgórze w Parque Estadual da Pedra Branca, który jest największym parku miejskim na świecie (12500ha). Dojazd samochodem z centrum Rio zajmuje tu min. 1 godzinę. Sam trekking to ok. 2,5 godz. Szczyt znany z niesamowitych widoków na morze i okoliczne krajobrazy. Przed lub po trekkingu w okresie letnim koniecznie trzeba odwiedzić okoliczne plaże - Prainha i Grumari. Obie plaże są idealnym miejscem na relaks i wypoczynek z dala od zgiełku miasta.

Poznaj Brazylię korzystając z naszego doświadczenia. Organizujemy wyjazdy prywatne dla grup przyjaciół i dla rodzin. Dowiedz się więcej na temat naszej oferty w Brazylii lub napisz do nas info|rimac.com.pl| |info|rimac.com.pl. Do zobaczenia w Rio!

Masz pytania?
Napisz do nas Zadzwoń do nas