Park Narodowy Lodowców. Co trzeba o nim wiedzieć?
20.01.2023

Park Narodowy Lodowców. Co trzeba o nim wiedzieć?

Jest to jeden z najbardziej znanych parków narodowych w Argentynie i najpiękniejszych miejsc na świecie. Park Narodowy Lodowców znajduje się 80 km od miejscowość El Calafate i zajmuje powierzchnię około 600 tysięcy ha. Najprościej dotrzeć to samolotem z Buenos Aires. Na tej trasie operują linie Aerolinas Argentinas, FlyBondi lub Jet Smart. Podróż ze stolicy Argentyny do El Calafate zajmuje ok. 3,5 godziny a siatka połączeń jest bogata.

Park Narodowy Lodowców został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1981 roku a w 2019 roku na listę zagrożonych dziedzictw UNESCO ze względu na zmiany klimatyczne, które wpływają na topnienie lodowców. Według badań przeprowadzonych przez argentyńskie Ministerstwo Turystyki i Sportu, Park Narodowy Lodowców jest trzecim co do wielkości rezerwuarem słodkiej wody na świecie, po Antarktydzie i Grenlandii.

Najsłynniejszy lodowiec Argentyny

Najsłynniejszym i zapewne najpiękniejszym z nich jest Perito Moreno o pow. 250km² co odpowiada powierzchni Buenos Aires! Lodowiec podziwiać można z wielu tarasów widokowych oraz podczas rejsów wzdłuż południowej lub północnej jego ściany. Żeby uświadomić sobie jednak ogrom zgromadzonego tu lodu wystarczy wspomnieć, że największy lodowiec Viedma ma powierzchnię ok. 978 km², długość około 80 km i szerokość w najszerszym miejscu około 5 km. Oprócz niego mamy także lodowiec Upsala o pow. 765 km².  Szacuje się, że w parku znajduje się około 30 lodowców.

Jeśli chcesz odwiedzić Park Narodowy Lodowców w Argentynie napisz do nas! info|rimac.com.pl| |info|rimac.com.pl Organizujemy prywatne wycieczki do Patagonii.

Masz pytania?
Napisz do nas Zadzwoń do nas