5 atrakcji do zrobienia w Patagonii
31.01.2023

5 atrakcji do zrobienia w Patagonii

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia eksploracji Patagonii jest El Calafate. To miasto położone w południowej Argentynie, 3000 km od Buenos Aires, na terenie prowincji Santa Cruz. W okolicy miasteczka znajduje się wiele pięknych miejsc do zwiedzania. Do najważniejszych z nich należy Park Narodowy Los Glaciares.

Przygotuj się na niezapomniane wrażenia i odkryj, dlaczego Patagonia jest jednym z najpiękniejszych regionów na świecie! Do pięciu największych atrakcji w okolicach Calafate w Patagonii należą:

1. Lodowiec Perito Moreno

Jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszym choć nie największy lodowiec w tym miejscu. Jego długość wynosi około 30 km, a szerokość - około 5 km. Lodowiec można podziwiać z pokładu statku, wówczas przy odrobinie szczęścia podziwiać możemy spektakularne odpadnie wielkich tafli lodu od korpusu lodowca. Można także zrobić trekking po lodowców w wersji dla mniej lub bardziej zaawansowanych podróżników.

2. Rejsy po jeziorze Argentyńskim

Jest to jedna z najlepszych opcji zwiedzania parku. Rejs po jeziorze Argentyńskim daje nam możliwość podziwiania niesamowitych krajobrazów i lodowców oczywiście w zależności od wybranej opcji nie tylko Perito Moreno ale także lodowce Upsala, Spegazzini czy Onelli. W ofercie kilka rejsów od krótkich i tańszych przepraw wzdłuż północnej lub południowej ściany Perito Moreno po rejsy na luksusowych łodziach z obiadem na mostku kapitańskim.

3. El Chalten - argentyńska stolica trekkingu

Miejscowość okrzyknięta argentyńską stolicą trekkingu położna jest ok. 220km od Calafate. Znajduje się tu wiele pięknych i tras trekkingowych o różnym stopniu zaawansowania m.in. Laguna de los Tres, Laguna Torre czy zaledwie 3km Chorrillo del Salto. Jedną z największych atrakcji tego regionu Patagonii jest góra Fitz Roy. Z racji swojej wysokości - 3405 m n.p.m. oraz trudnych warunków klimatycznych i terenowych jest to bardzo atrakcyjny cel dla alpinistów i wspinaczy z całego świata.

 

4. Wizyta na patagońskiej estancji

Estancja to rodzaj wiejskiej posiadłości typowej dla Argentyny, Chile i Urugwaju. Wiele estancji przekształciło się w atrakcje turystyczne, które pozwalają odwiedzającym poznać lokalny tryb życia oraz cieszyć się pięknymi krajobrazami. Wizyta na estancji często obejmuje pokazy umiejętności gauchos, jazdę konną oraz degustację tradycyjnych potraw.

5. Trekking po lodzie

Ta niezwykła wyprawa pozwala poczuć siłę przyrody i jej majestatyczne piękno. Wyposażeni w specjalne sprzęty, w tym raki i hełmy, przemierzamy niezwykły krajobraz, w którym krystaliczna biel lodu kontrastuje z błękitem lagun i morza oraz zieloną roślinnością. Wyprawa trwa ok 10 godz. z czego 7 godzin spędzamy w ruchu. W ramach wycieczki odbywa się także rejs oraz mamy czas na spacer po tarasach widokowych na Perito Moreno.

Jeśli chcesz odwiedzić Park Narodowy Lodowców i okolice El Calafate i przeżyć wspaniałą przygodę w Patagonii skontaktuj się z nami! info|rimac.com.pl| |info|rimac.com.pl.

Czytaj także na blogu Park Narodowy Lodowców. Co trzeba o nim wiedzieć?

Masz pytania?
Napisz do nas Zadzwoń do nas