Kolorowe Wzgórza Argentyny - Argentyna Północno-Zachodnia

Buenos Aires, Salta

Liczba dni: 14
Rodzaj: Koneser

Autorski program w północnej Argentynie jest wynikiem podróży Tomka Bomby po tej części kraju. Wycieczka dla miłośników natury i otwartych przestrzeni. Zwiedzanie wyjątkowej części kraju kojarzonego głównie z tangiem. Podróż do dalekich winnic i preinkaskich fortyfikacji. Kolorowych wąwozów i indiańskich miast. To spotkanie z lokalnym folklorem i miejscową kuchnią. Poznaj wspaniały świat przedgórza Andów.

W trakcie wycieczki:

  • zobaczysz unikatowe w skali świata cuda natury (UNESCO),
  • spędzisz wieczór pod gwiazdami w naturalnym amfiteatrze,
  • odwiedzisz rezerwat krokodyli i indiańską wioskę w górach,
  • spróbujesz wina najwyższej próby i najlepszych steków,
  • będziesz tańczyć tango i spędzisz szaloną noc w Buenos Aires.

Wyjazd poprowadzi Tomek Bomby mieszkający na stałe w Buenos Aires. Przewodnik, sommelier i znawca lokalnej kuchni.

Buenos Aires, stolica Argentyny i światowa stolica tanga. Zwane Paryżem Ameryki jest jednym z najbardziej europejskich miast regionu. Historia miasta sięga  1526 roku. Stolica Wicekrólestwa La Platy i scena walk narodowowyzwoleńczych. Okres największego rozkwitu to przełom XIX i XX w. oraz lata 30. i 40., wtedy do Argentyny dociera wielka fala emigracji, również z Polski. Każda dzielnica Buenos to odrębna opowieść, klimat i legenda. Tango jest jedną z nich.  

Salta, miasto w północnej Argentynie, przy granicy z Chile, opiera się o ścianę Andów.  Zwane Pięknym (La Linda) słynie z kolonialnej zabudowy i wyjątkowej atmosfery, powstałej z mieszania się wpływów europejskich i indiańskich. Świetne miejsce wypadowe do zwiedzania unikatowych zabytków natury tej części świata.

Quebrada de las Conchas w Cafayate, to monumentalne formacje skalne z epoki mezozoiku i kenozoiku, które zostały wyrzeźbione przez erozję. Czerwonawo skały o dużej zwartości tlenku żelaza mienią się różnymi kolorami w zależności od pory dnia.

Purmamarka, stolica indiańskiego rzemiosła. Nad miasteczkiem góruje Wzgórze Siedmiu Kolorów, wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Wąwóz Humahuaca położony na wysokości 3000 m n.p.m. jest unikatowym miejscem w skali świata. Jego kolorowe wzgórza wpisane zostały na  listę UNESCO.

Tilcara uważana za archeologiczną stolicę północnego-zachodu Argentyny. Znajduje się tu m.in. słynna Pucará (fortyfikacja preinkaska) oraz  kilka znanych muzeów archeologicznych. Miasto otaczają wzgórza, wśród których najbardziej znane to kolorowe Wzgórze Panter.

Salnias Grandes to wielkie, naturalne solnisko.  Ten szczególny teren  daje poczucie załamania perspektywy i przypomina wielkie solniska Boliwii.


WYBRANE ATRAKCJE

Kolacja z muzyką lokalną  w Pena Folklorica. Tradycyjna gospoda w Salta, w której spotykają się lokalni muzycy, aby wspólnie spędzić czas i biesiadować. Idealna miejsce na spotkanie z folklorem i miejscową kuchnią (pyszne empanady, tamale).

Wycieczka konna do rezerwatu krokodyli.  4 godzinna podróż wśród pięknych krajobrazów w towarzystwie gauchos.

Niebiańska wyprawa Pociągiem Chmur.  Jedyna taka podróż na szczyt Andów. Całodniowa wycieczka gwarantująca wyjątkowe doznania i widoki. Wjazd na wysokość  4222 m n.p.m. Po drodze postój w kilku miejscach.

Degustacja wina w najwyżej położonej winnicy świata. Dojazd do winnicy rowerami.

Karawana lam z Indianami. Wycieczka wśród przepięknych krajobrazów w wyjątkowym towarzystwie. Dotrzemy na wysokość 25000 m n.p.m.

Tango show i nocne Buenos Aires. Wyjątkowy wieczór z orkiestrą i energetycznym tangiem w zabytkowym teatrze. Wieczór połączony z kursem tanga i kolacją. Następnie wyjście na miasto i wizyta na tradycyjnej milondze.

DZIEŃ 1.
Wylot do Argentyny – Buenos Aires.

DZIEŃ 2.
Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych.  Boskie Buenos  - city tour. Najbardziej charakterystyczne miejsca: dzielnic La Boca – gdzie narodziło się tango, zabytkowe Palermo, Microcentrum z Placem Majowym, Pałace Prezydenckim tzw. Casa Rosada oraz deptak La Florida. Stek i lamka wina. Wieczorem kolacja w jednej z lokalnych restauracji w klimatycznej dzielnicy San Telmo.

DZIEŃ 3.
Transfer na lotnisko. Przelot do Salta w północnej Argentynie. Spacer zabytkowymi ulicami miasta.  Bazylika, ratusz miejski, kościół Św. Franciszka oraz Klasztor Św. Bernarda. Czas wolny. Wieczorem kolacja z muzyką na żywo.

DZIEŃ 4.
Wyjazd za miasto i dzień na estacji. Wizyta w rezerwacie krokodyli, konna przejażdżka po okolicy, lekcja gotowania i pieczenia mięsa oraz pokaz sprawności argentyńskich gauchos. Obiad tradycyjne asado. Powrót popołudniu do Salta. Kolacja w lokalnej restauracji z ludową muzyką.

DZIEŃ 5.
Całodniowa niebiańska wyprawa Pociągiem Chmur (od kwietnia do listopada). Całodniowa wycieczka gwarantująca wyjątkowe doznania i widoki. Przejazd na wysokości  4222 m n.p.m. Powrót do Salta wieczorem.

DZIEŃ 6.
Po śniadaniu przejazd do Cafayate. Obiad lokalny. Po południu wyjazd do Parku Narodowym Quebrada de las Conchas. Trekking wśród monumentalnych formacji skalnych. Kolacja w formie pikniku z winem i gitarą.

DZIEŃ 7.
Rowerem wśród winorośli. Wycieczka do najwyżej na świecie położonych winnic.  Zwiedzanie winnicy z przewodnikiem i obiad połączony z degustacją. Powrót po południu. Czas wolny.

DZIEŃ 8.
Śniadanie w hotelu. Powrót do Salty. Czas wolny. Wieczorem wjazd kolejką linową na wzgórze Św. Bernarda. Zachód słońca nad Salta.

DZIEŃ 9.
Wyjazd na północ do prowincji Jujuy. Wizyta w Purmamarka – stolicy indiańskiego rzemiosła. Zwiedzanie Wzgórza Siedmiu Kolorów (UNESCO). Obiad lokalny. Wyjazd w kierunku Wąwozu Humahuaca (UNESCO). Przejazd do miejscowości Tilcara. Kolacja lokalna.

DZIEŃ 10.
Po śniadaniu wyprawa w towarzystwie lam i Indian do wioski w górach ( 25000 m npm). Spacer wśród kolorowych szlaków, wodospadów, urwisk i przed kolonialnych fortyfikacji. Powrót do Tilcara po południu. Czas wolny.

DZIEŃ 11.
Przejazd na równiny solne Salnias Grandes. Zwiedzanie solniska i konkurs na najlepsze zdjęcie! Powrót do Salta.  Wieczór i kolacja w gospodzie Peńa las Molinos.

DZIEŃ 12.
Śniadanie w hotelu. Przelot do Buenos Aires. Uroczysta kolacja pożegnalna w klasycystycznym teatrze. Przed występem kurs tanga. W czasie kolacji taneczny show z muzyką na żywo. Po kolacji Buenos Aires by Night - wyjście na milongę lub imprezę.

DZIEŃ 13.
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na zakupy. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

DZIEŃ 14.
Przylot do Polski. Zakończenie imprezy.

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane