Patagonia extrema!

Liczba dni
14
Grupa 4 osobowa
3150 usd/os
Cena szacunkowa uwzględnia wszystkie świadczenia z opieką przewodników lokalnych, zakwaterowaniem BB i transferami (w tym loty wewnętrzne). Poza ceną przelot do/z Argentyny, dodatkowe wyżywienie, opcje.
Dowiedz się więcej!

Przedstawiamy wyjątkowy program wyprawy przez Argentynę i Chile, ze szczególnym uwzględnieniem Patagonii (południowe pole lodowcowe). Rozpoczniemy od… końca świata, czyli krótkiej acz treściwej wizyty w Ziemi Ognistej! Następnie lecimy do Calafate, gdzie w patagońskiej estancji spędzimy 3 dni wiodąc życie pionierów. Będziemy odkrywać piękno tutejszego krajobrazu i przyglądać się jak wygląda codzienne życie patagońskich gauchos,  przemierzając trasy prowadzące wzdłuż południowego ramienia Jeziora Argentyńskiego. Zobaczymy m.in.  zbocza wzgórz Cristales i Baguales, malownicze Jezioro Frías oraz lodowce Dicksona, Grande i Gorra. Będziemy nocować w tradycyjnej stacji.  W niezwykły sposób doświadczymy piękna monumentalnych lodowców  Perito Moreno, Spegazzini oraz Upsala w trakcie rejsu po Jeziorze Argentyńskim.

Następnie przeniesiemy się do Chile, gdzie podczas wymagających trekkingów będziemy eksplorować surowe piękno Parku Narodowego Torres del Paine. Tutaj proponujemy wyjątkowe opcje dodatkowych wycieczek, takich jak wyprawy kajakowe czy wycieczka śladami pumy.

Na koniec zanurzymy się w świat wibrującego Buenos Aires z jego wielkomiejskim sznytem, rozmachem i pulsującym w rytmie tanga życiem. Dodatkowym elementem doświadczenia będą doznania kulinarne, jakich podczas w tej podróży nie zabraknie.

Wszystko to sprawi, że wyjedziecie stąd pełni inspiracji i bogatsi o nowe inspirujące doświadczenie! Z taką nadzieją zapraszamy do zapoznania się z naszym autorskim programem.

Plan wycieczki
Mapa wycieczki
Dzień 1 Wylot do Argentyny.
Dzień 2 Przylot do Buenos Aires. Powitanie przez polskiego przewodnika. Krótki city tour. Przelot do Ushuaia. Nocleg ****.
Dzień 3 Po śniadaniu rejs po Kanale Beagle. .
Dzień 4 Po śniadaniu 4x4 offroad (opcja). Przelot do Calafate. Nocleg ****.
Dzień 5 Po śniadaniu przejazd na estancję. Obiad. Wędrówka wzdłuż brzegów Jeziora Argentyńskiego (ok. 18km). Kolacja z gauchos. Nocleg w stacji.
Dzień 6 Wędrówka do Balkonu Lodowców z widokiem na lodowce Gorra, Frías, Grande i Dickson (ok. 15 km). Obiad przy Laguna Corazón. Kolacja przy ognisku. Nocleg w stacji gaucho.
Dzień 7 Spacer a następnie rejs łodzią do Jeziora Frias. Dalej pontonami motorowymi i pieszo (ok. 17 km) do punktu widokowego na lodowce Grande, Cubo, Dickson oraz Frías. Przejazd na estancję. Obiad w formie asado. Powrót do Calafate. Nocleg ****.
Dzień 8 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Lodowców (ok. 2,5godz). Rejs po Jeziorze Argentyńskim 3 lodowce w tym Perito Moreno. Powrót do hotelu po południu. Nocleg ****.
Dzień 9 Po śniadaniu przejazd autobusem rejsowym do Puerto Natales w Chile (ok. 3 godz). Zakwaterowanie ***. Nocleg. Opcja przejazdu prywatnego.
Dzień 10 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine. 8-10godz. treking do punktów widokowych na granitowe szczyty Torres del Paine. Powrót do Puerto Natales. Nocleg ***.
Dzień 11 Po śniadaniu transfer do parku. Eksploracja Doliny Francuskiej (łodzie, treking). Powrót do hotelu wieczorem. Nocleg ***.
Dzień 12 Po śniadaniu przejazd na dworzec i powrót do Calafate w Argentynie (ok. 3 godz). Przelot do Buenos Aires. Nocleg ****. Tango show lub impreza (opcja).
Dzień 13 Po śniadaniu czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 14 Przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.
Zobacz inne propozycje

Najpiękniejsze kadry Patagonii

Data wyjazdu: od listopada do maja
Liczba dni - 14
Grupa 8os
2990 usd/os
Lodowce, wzgórza, przestrzeń oraz wino. Patagonia i Mendoza. Wyjątkowa wyprawa do krainy lodowców z fotografem. Tajniki najlepszych win i piękno Mendozy.
Czytaj więcej

Argentyna północna - Salta

Data wyjazdu: cały rok
Liczba dni - 12
Grupa 4 osobowa
2190 usd/os
Czytaj więcej

Oko w oko z wielorybem

Data wyjazdu: od sierpnia do grudnia
Liczba dni - 5
Grupa 6 os.
550 usd/so
Czytaj więcej

Magia Patagonii Południowej

Data wyjazdu: od września do maja
Liczba dni - 13
Grupa 4 osobowa
2850 usd/os
Czytaj więcej

Niezwykła Argentyna: Ibera, Wodospady Iguazu i kolorowe wzgórza Salty

Data wyjazdu: od marca do grudnia
Liczba dni - 14
Grupa 4 osobowa
2920 USD/os
Czytaj więcej

Kosmiczna Atakama i Uyuni 4x4

Data wyjazdu: od września do grudnia; od marca do maja
Liczba dni - 13
Grupa 4 osobowa
2990 usd/os
Czytaj więcej

Rejsy i wyprawy na Antarktydę

Data wyjazdu: od 3.11.2021 do 4.04.2022
Liczba dni - min. 11
osobę
od 4650 usd/os
Czytaj więcej

Pampa na koniach - wodospady Iguazu

Data wyjazdu: cały rok
Liczba dni - 14
Grupa 6 os
1990 usd/os
Czytaj więcej
Masz pytania?
Napisz do nas Zadzwoń do nas