Wyprawa do Kraju Inków

Lima, Peru

Liczba dni: 15 dni
Rodzaj: Koneser

Wyjątkowe połączenie Peru i Boliwii. Kraina Inków, rejs po Amazonce, noc w Andach, najwyższa stolica świata - La Paz. Warsztaty kuchni peruwiańskiej. Spotkanie z prawdziwą kulturą indiańską. Proponowany przez nas wyjazd to niesamowita okazja do zobaczenia kolebki kultury inkaskiej oraz miejsc po dziś dzień emanujących kulturą indiańską, czyli tubylczą dla Ameryki Południowej. Ten wyjątkowy program został stworzony tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej, a jednocześnie unikać nadmiernie długich podróży między kolejnymi jej punktami: 7 lotów wewnętrznych to oszczędność czasu i brak męczących przejazdów. Jak każdy nasz wyjazd ten również jest szyty na miarę, idealny dla osób i grup prywatnych oraz agencji turystycznych.

Warto z nami pojechać, bo:

  • zobaczysz Machu Picchu, Cuzco i historyczne centrum Limy wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,

  • polecisz na Salar de Uyuni – jeden z cudów świata  i największe solnisko na świecie,

  • zwiedzisz La Paz – stolicę kraju położoną najwyżej na świecie biorąc pod uwagę wysokość nad poziomem morza,

  • poznasz prawdziwą kuchnię peruwiańską, poznasz jej niezwykłość oraz unikalne składniki,

  • nauczysz się na czym polega sztuka wyrabiania czekolady,

  • spędzisz 4 niezapomniane dni w Amazonii.

Jeżeli chcesz odkryć Peru i Boliwię w specjalnie dla Ciebie zorganizowanej podróży - napisz info@rimac.com.pl lub zadzwoń: 510-645-115 - razem zaplanujemy wycieczkę Twojego życia! 

Peru, kolebka kultury Inków, miejsce z długą i burzliwą historią, które swoją różnorodnością i unikalnością, oraz niezwykle pyszną kuchnią, co roku przyciąga setki tysięcy ludzi głodnych przygód. Ponad 2 tysiące kilometrów linii brzegowej, Andy, Amazonia, a to wszystko w jednym kraju.  Zajdziemy tam pełen przekrój społeczno-kulturowy, który zachwyci nawet najbardziej wytrawnym podróżników.

Boliwia, kraj z najwyższym udziałem ludności tubylczej (Indian) w ogóle populacji kraju. Kraj pełen tradycji, folkloru, niezwykłych widoków, ale też dużej unikalności na skalę światową. Tradycja przeplata się tutaj z nowoczesnością tworząc niepowtarzalną hybrydę. Wszystko to sprawi, że podróż do tego niezwykłego miejsca będzie z pewnością niezapomnianym wydarzeniem.

 

DZIEŃ 1.

Przyjazd do Limy, czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację.

DZIEŃ 2.

Półdniowa wycieczka po Limie, zwiedzanie z przewodnikiem jej starówki. Późnym popołudniem lot do Cuzco, transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w centrum miasta, skąd pieszo można dotrzeć do najważniejszych jego punktów. Odpoczynek i aklimatyzacja w związku ze wysokością nam poziomem morza.

DZIEŃ 3. 

Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po Cuzco. Jest to miasto z długą i ciekawą historią, więc taka wycieczka będzie niezwykła okazją do poznania części jego historii. Zwiedzanie ruin Sacsayhuaman, Tambo Machay, Puka Pukara, oraz kilku kościołów czy wykopalisk w historycznym centrum miasta. Wolne popołudnie na relaks, spacer po mieście oraz na spróbowanie niezwykłego i przepysznego jedzenia jakie w Cuzco można znaleźć na każdym kroku.

DZIEŃ 4.

Przejazd autobusem do Świętej Doliny Inków, przystanek w Chinchero, zwiedzanie jej ruin oraz rynku, a następnie zjazd w głąb Doliny do Ollantaytambo, bardzo osobliwego, dawnego miasta Inków chętnie odwiedzanego przez turystów. Nocleg w Ollantaytambo I odpoczynek przed wyprawą do Świątyni Inków, Machu Picchu.

DZIEŃ 5.

Bardzo wcześnie rano wyruszamy w około godzinną podróż pociągiem z Ollantaytambo by ok. 7:00 dotrzeć na miejsce. Na miejscu czekać będę przewodnicy, wraz z którymi pojedziemy autobusem do ruin. Dla chętnych możliwa jest także wycieczka piesza. Następnie 2-godzinna wycieczka po okolicznych atrakcjach i zabytkach. Potem czas na relaks i możliwość zwiedzenia Świątyni. Późnym popołudniem pociąg powrotny do Cuzco i transfer do hotelu.

DZIEŃ 6.

Po wyczerpującym dniu wczorajszym czas na odrobinę relaksu. Wycieczka do muzeum czekolady będzie do tego świetną okazją. W programie mamy także naukę robienia czekolady wraz z jej degustacją. Popołudnie oddajemy do Państwa dyspozycji, jest to czas na kupowanie pamiątek, ale także spacer po mieście. Czas wolny w mieście tak wyjątkowym jak Cuzco to wspaniała okazja do poznania go bliżej.

DZIEŃ 7.,8., 9.,10.

Poranny lot do Puerto Maldonado, na miejscu czeka przewodnik, z którym dojedziemy do łodzi, którą będziemy podróżować dalej. Po godzinnym spływie rzeką i krótkim spacerze docieramy Lake Sandoval w rezerwacie Tambopata. Te kilka dni wypełnione będą spacerami po dżungli, podziwianiem dzikiej przyrody Amazonii, co pozwoli nam na poczucie rytmu, w jakim się tutaj żyje. 10. Dnia lot powrotny z Puerto Maldonado do Cuzco.

DZIEŃ 11.

Wczesnym popołudniem krótki lot do La Paz w Boliwii. Transfer do hotelu. Czas wolny na aklimatyzację na najwyższej wysokości podczas podróży.

DZIEŃ 12.

Spacer z przewodnikiem po stolicy Boliwii. Podczas zwiedzania skupimy się także na boliwijskiej kulturze kulinarnej próbując miejscowych przysmaków podczas krótkiej wycieczki ‘gastronomicznej’. Niezapomniany dzień w La Paz!

DZIEŃ 13.

Wyprawa do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi, magicznego Salar de Uyuni, przepięknego solniska będącego pozostałością po jeziorze. Miejsce uznane za jedno najbardziej malowniczych na ziemi. Magiczne solnisko - całodniowa wycieczka podczas której odwiedzimy Colchani, gdzie wciąż produkuje się sól. Następnie zjemy lunch w Tahua, małym i ładnym miasteczku. Potem wizyta na „Isla Incahuasi”, gdzie po krótkim spacerze nacieszymy się widokiem 360° na okolicę. Na wyspie zobaczymy dużo gigantycznych kaktusów. Następnie transport do luksusowego hotelu w Uyuni, zrobionego w całości z soli.

DZIEŃ 14.

Lot powrotny do La Paz oraz czas wolny podczas ostatniego dnia w Boliwii.

DZIEŃ 15. 

Lot z La Paz do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane