Wycieczka do Amazonii

Rio Amazonia

Liczba dni: 15
Rodzaj: Koneser

Autorski program wycieczki do Brazylii dla grup od 3 do 10 osób. Poza szlakiem to spotkanie z drugim człowiekiem w jego domu. Otwieramy drzwi do świata naszych brazylijskich przyjaciół. Opiekunem i gospodarzem wycieczki w Amazonii będzie Alvaro – animator kultury i przewodnik. Poznamy także Victorię, która wykłada na miejscowym uniwersytecie oraz Octavio, właściciela fazendy i hodowcę bydła. 


Wycieczka do Brazylii, to możliwość poznania Brazylii prawdziwej, nieudawanej, takiej jaka jest. Amazonia - region zaskakujący swoją dziewiczością i nieokiełznaną siłą przyrody, który dotknie cię wszystkimi zmysłami. Wycieczka do Amazonii to przeżycie unikalne i niezapomniane. Zakwaterowanie w kameralnych pensjonatach i domach gościnnych. Dobry standard i prywatna atmosfera. Program jest owocem prywatnych podróży Pawła po Brazylii.

W trakcie wycieczki:

  • poczujesz hipisowski klimat Santa Teresa w Rio,
  • zamieszkasz z brazylijską rodziną pod jednym dachem,
  • dosiądziesz konia lub bawoła, złowisz piranię i zobaczysz kajmany,
  • wtopisz się w codzienne życie obszarników z Amazonii,
  • skosztujesz domowej kuchni i oryginalnych wypieków,
  • odpoczniesz w domu na plaży na małej wysepce.

Wyjazd z polskim przewodnikiem lub przewodnicy lokalni na miejscu (j.polski i angielski).

Rio de Janeiro – radosne i beztroskie, słynie ze swych pięknych plaż i corocznego karnawału. Położone między granitowymi szczytami wzgórz, a Zatoką Guanabara, może zachwycić niejednego przybysza. Rio przez wiele lat było stolicą Brazylii o czym przypomina kolonialne centrum. Mieszkańcy miasta ponad wszystko cenią sobie wypoczynek i jak nikt inny umieją korzystać z życia. Codziennie na kilkunastu plażach w obrębie miasta, w tym na najsłynniejszej Copacabanie, tysiące mieszkańców i przyjezdnych spędza czas opalając się lub grając w piłkę. 

Santa Teresa, dzielnica Rio de Janeiro. Jedna z najstarszych dzielnic miasta. Położona na wzgórzu, na uboczu jest enklawą spokoju. Dzięki temu to ulubione miejsce miejscowych artystów i wolnomyślicieli. Antykwariaty, klimatyczne bary i restauracje oraz słynny żółty tramwaj to charakterystyczne elementy tego miejsca. Życie płynie tu wolniej niż w innych częściach miasta.

Belém czyli Betlejem, zwane jest też Miastem Mangowca. To pierwsze miasto w brazylijskiej Amazonii. Z założonego tu w 1616 r. fortu obronnego Portugalczycy organizowali wyprawy odkrywczo-handlowe żeglując w górę rzeki. Dziś Belém to ważny ośrodek przemysłowy głównie za sprawą wielkiego portu i strefy ekonomicznej. Tutejszy bazar uznawany jest za najbardziej kolorowy targ Ameryki.

Wyspa Marajó, położona w dorzeczu Amazonki jest największą śródlądową wyspą świata i największą wyspą Brazylii. Część jej obszaru pokrywa niedostępna selwa. Na pozostałym terenie tropikalny las występuje na zmianę z łąkami, które świetnie nadają się do hodowli i upraw. W okresie IV-XIV w. wyspę zamieszkiwało ok. 40000 ludzi. Ich pochodzenie i los nie są do końca znane. Pozostało po nich wiele śladów archeologicznych.

Wyspa Algodoal. Niewielka wyspa położona nad Oceanem Atlantyckim ok. 170km od Belém. Dostać się tu można jedynie łodzią. Brak tu utwardzanych dróg i ruchu samochodowego. Jedynym środkiem lokomocji są karawany zaprzęgnięte w muły. Odpływ wód oceanicznych pozostawia na tutejszych plażach malownicze, błękitno-niebieskie laguny. Słońce mocno świeci. Czas płynie wolniej.

WYBRANE ATRAKCJE

Jazda na koniach lub bawołach. Podczas pobytu na fazendzie wycieczka z właścicielem posiadłości. Doglądanie pasących się stad, wizyta w domu robotników rolnych oraz wypad na grzęzawiska, gdzie często wylegują się kajman. Ciekawą atrakcją jest jazda na bawołach.

Nocny rejs kanałami rzek i oglądanie od wewnątrz nocnego życia Amazonii.

Domowa kuchnia z lokalnych produktów na fazendzie. W menu m.in. mięso z bawoła, ser z bawolego mleka, świeże ryby (w tym piranię), domowe ciasta i słodycze, świeże soki owocowe oraz pieczony chleb.

Prywatne zakwaterowanie. Pensjonat z basenem w kolonialnej Santa Teresa lub prywatna willa w Rio (w zależności od ilości grupy). Gościnny guest house, pięknie urządzony dom, w jednej z dzielnic Belém. Prywatna fazenda w Amazonii oraz drewniany dom na plaży.

DZIEŃ 1.
Wylot do Brazylii - Rio de Janeiro.

DZIEŃ 2.
Przylot do Rio. Zakwaterowanie w pensjonacie Santa Teresa. Kolacja w restauracji w klimacie vintage.

DZIEŃ 3.
Cudowne miasto – city tour. Wjazd kolejką linową na Głowę Cukru. Przelot helikopterem nad Rio. Następnie przejazd do faveli Santa Marta i wjazd kolejką na placyk z pomnikiem Michaela Jacksona. Plażowanie na Copacabana. Kolacja lokalna.

DZIEŃ 4.
Przejazd przez najpiękniejsze plaże Rio i wizyta w ogrodzie botanicznym. Obiad w lokalnej restauracji. Wieczorny wjazd na statuę Chrystusa Odkupiciela. Nocna panorama miasta.

DZIEŃ 5.
Śniadanie. Kolonialne centrum miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Belem w Amazonii. Zakwaterowanie w willi z basenem. Kolacja lokalna i wyjście do klubu z muzyką na żywo.

DZIEŃ 6.
Miasto mango, city tour z przewodnikiem. Zwiedzanie Belem, drugiego po Manaus portu na Amazonce. Wizyta w najbarwniejszym targu Ameryki tzw. Ver-o-peso. Zwiedzenie zabytkowego centrum miasta oraz fortu obronnego. Wizyta w ogrodzie botanicznym z wejściem na wieżę widokową. Czas wolny. Kolacja w odnowionym porcie Belem (kuchnia lokalna).

DZIEŃ 7.
Ranny przejazd na wyspę Marajó. Transfer łodziami, busem i motorówką na fazendę w środku wyspy.
Obiad na fazendzie. Wieczorem nocny rejs motorówką po meandrach i kanałach Amazonki.

DZIEŃ 8.
Poranny rejs łodzią. Zobaczymy m.in. wiele gatunków ptaków oraz stada małp. Powrót na śniadanie. Czas wolny. Kąpiel w basenie lub wędkowanie. Po południu konna wycieczka po terenach należących do gospodarzy.

DZIEŃ 9.
Wyprawa do selwy z przewodnikiem m.in. poznawanie roślin, rośliny lecznicze, właściwości amazońskiej flory. Dotrzemy do miejscowego punktu archeologicznego. Po południ cieczka konna na jezioro kajmanów lub przejażdżka bawołami.

DZIEŃ 10.
Po śniadaniu powrót do Belém. Przejazd busem na wyspę Algodoal na wybrzeżu oceanicznym. Zakwaterowanie w domu na plaży. Kolacja w lokalnej restauracji z owocami morza.

DZIEŃ 11-12.
Czas na plażowanie, kąpiel i relaks. Opcjonalnie wycieczka mułami do Jeziora Księżniczki i wizyta u zaprzyjaźnionej rodziny.

DZIEŃ 13.
Po obiedzie przejazd do Belém. Kolacja pożegnalna w domy Alvaro i Victorii.

DZIEŃ 14. 
Wylot do Sao Paulo i przelot do Europy.  

DZIEŃ 15.
Przylot do Warszawy. Zakończenie wycieczki.

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane