Turystyczna rekonkwista

Lizbona, Amazonia, wodospady, Rio

Liczba dni: 16
Rodzaj: Koneser

Wyjazd dla ciekawych świata koneserów. Wybierając się w turystyczną rekonkwistę przemierzymy szlak dawnych podróżników. Najpierw okryjemy tajemnice Lizbony, stolicy odkrywców nowych ziem,  aby następnie samemu udać się w pełną przygód podróż do Nowego Świata. Z jednego z najpiękniejszych miast Europy, przeniesiemy się bezpośrednio do miasta położonego w sercu amazońskiej selwy. Z Amazonii wyruszymy dalej nad najwspanialsze wodospady świata. Ostatnim punktem wycieczki będzie Rio de Janeiro, zwane Cudownym Miastem.

W trakcie wycieczki:

  • zobaczysz dwa z 7 Nowych Cudów Natury (Amazonię i wodospady Iguazú),
  • odwiedzisz jeden z 7 Nowych Cudów Świata (pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio),
  • spotkasz się z portugalskim i brazylijskim folklorem podczas muzycznych i tanecznych wieczorów,
  • odkryjesz tajemnicę Lizbony podczas wycieczki tuk-tukiem,
  • będziesz pływać nocą po Amazonce w poszukiwaniu kajmanów,
  • spotkasz się z Indianami Tupé i poznasz legendy wielkiego lasu,
  • spędzisz dzień na najsłynniejszej plaży świata…

Zapewniamy opiekę polskojęzycznych przewodników na miejscu.

Lizbona – okres największego rozkwitu miasta przypada na czas odkryć geograficznych Portugalii. Lizbona to liczne tarasy widokowe, niezwykle wąskie uliczki, domy ozdabiane kafelkami azulejos, niezliczone kawiarnie, a przede wszystkim rzeka Tag. Alfama, Belém, Baixa-Chiado i Oriente to główne "turystyczne" dzielnice Lizbony.

Manaus to największy port na Amazonce i 2 mln metropolia położona w sercu tropikalnej selwy. Złoty okres rozwoju miasta przypada na lata boomu kauczukowego (1880-1920). W tym czasie Manaus rozwijało się szybciej niż wiele światowych metropolii. Powstał min. piękny teatr, który jest wierną kopią mediolańskiej La Scali. Po wielkiej prosperity przyszły lata kryzysu spowodowane spadkiem cen kauczuku naturalnego. Dopiero od 1966 r. Manaus zaczyna się rozwijać za sprawą ustanawiania strefy bezcłowej. Jako stolica Amazonii Manaus jest centrum turystycznym regionu i miejscem wypadowym w dalsze regiony.

Wodospady Iguazú to miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Choć nie jest to najpotężniejszy, ani największy wodospad na Ziemi, to żaden inny nie ma tylu osobnych kaskad (275).  Przypominające ocean, szerokie na 4 km wody Iguazú spadają 72m z półkolistej krawędzi płaskowyżu Paraná. Parka Narodowy Iguazú od 1986 r. wpisany jest Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2011 r. jest jednym z 7 Nowych Cudów Natury.

Rio de Janeiro – radosne i beztroskie, słynie ze swych pięknych plaż i corocznego karnawału. Położone między granitowymi szczytami wzgórz, a Zatoką Guanabara, może zachwycić niejednego przybysza. Rio przez wiele lat było stolicą Brazylii o czym przypomina kolonialne centrum. Mieszkańcy miasta ponad wszystko cenią sobie wypoczynek i jak nikt inny umieją korzystać z życia. Codziennie na kilkunastu plażach w obrębie miasta, w tym na najsłynniejszej Copacabanie, tysiące mieszkańców i przyjezdnych spędza czas opalając się lub grając w piłkę. 

WYBRANE ATRAKCJE

Przejazd tuk-tukiem po Lizbonie. Podczas odkrywania tajemnic miasta zapraszamy na przejazd tuk-tukiem do dzielnicy Belém. Po drodze zatrzymamy się, aby spróbować tradycyjnych wypieków.

Koncert w Teatro Amazonas, Manaus. Zapraszamy na koncert w bogato zdobionej sali głównej na 700 osób, gdzie oprócz pozłacanej loży prezydenckiej, znajdują się także popiersia największych kompozytorów i dramatopisarzy. Wieczór w tak eleganckiej scenerii będzie z pewnością dużą atrakcją.

Muzeum kauczuku w oryginalnej fazendzie jedyna w tej części Amazonii tego typu oryginalna osada zbieraczy kauczuku i właściciela plantacji. Zebrano tu wiele interesujących elementów i narzędzi z całego regionu. Miejsce to było scenerię do filmu opowiadającego o czasach boomu kauczukowego. Podczas wizyty zobaczymy w jak trudnych warunkach zbierano kauczuk, jakie zagrożenia czekały na zbieraczy, jak się rozliczali ze swymi pracodawcami oraz jak żyli.

Pobyt w eko osadzie w Amazonii. To spotkanie oko w oko ze światem dzikiej przyrody w pełnym jego wymiarze i różnorodności. Nocny rejs łodzią, trekking po selwie, wizyta u miejscowych caboclos, łowienie ryb to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają tam na Państwa.

Show latynoamerykański i uroczysta kolacja, Iguazu. Nieprzebrany wybór najlepszych mięs podawanych prosto z grilla oraz bogaty bufet przekąsek i dań gorących w tym typowych dań brazylijskich. W czasie kolacji na scenie 2 godziny pokaz tańców z różnych części Ameryki Łacińskiej m.in. Boliwii, Peru, Chile i Meksyku oraz elektryzujące pokazy z Brazylii w tym samba, xaxado, capoeira.

Wizyta w szkole samby to wyjątkowa okazja do obejrzenia przygotowań do parady karnawałowej, największej imprezy świata. Oszałamiający dźwięk sekcji dętej tzw. baterias, energetyczny taniec oraz piękne karnawałowe stroje, czyli karnawał na wyciągnięcie ręki.

DODATKOWE ATRAKCJE

Zwiedzanie Narodowego Instytutu Rybołówstwa w Manaus. Różnorodność amazońskiej fauny i flory w pigułce. Podczas wizyty zobaczyć można m.in. podobne do lwów morskich potężne pexe boi, kajmany zwane jackare, puraqûe czyli rybę z ładunkiem elektrycznym 220V oraz skórę sześciometrowej anakondy.

Rejs łodzią motorową pod największe wodospady. Wycieczka pełna adrenaliny i… wody. Niezapomniany rejs podczas którego poczujesz moc wody i zobaczysz najpiękniejsze wodospady świata od środka.

Loty helikopterem nad wodospadami Iguazu oraz w Rio (wylot z Głowy Cukru – 7min przelot nad statuą Chrystusa, centrum i plażami).

Wyjście na miasto, czyli Rio by night. Wieczór w jednym z 10 najlepszych klubów na świecie. Dzielnica Lapa nocą. To świetne miejsce do poznania wieczornych uroków miasta. Klub był niegdyś antykwariatem, który z czasem zamienił się na trzy piętrowy klub z ponad 10000 eksponatów epoki kolonialnej. Muzyka na żywo, dwa parkiety, kilka barów.

DZIEŃ 1.
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu. Wieczór fado w jednej z klimatycznych restauracji w Alfamie.

DZIEŃ 2.
Tajemnicza Lizbona – city tour z przewodnikiem. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. Odkrywanie tajemnic stolicy Portugalii. Przejazd tuk-tukami do dzielnicy Belém. Przystanek w tradycyjne słodkości.

DZIEŃ 3.
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Manaus w Amazonii (czas przelotu ok. 9 godzin). Przejazd do hotelu. Czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem koncert zjawiskowym Teatro Amazonas.

DZIEŃ 4.
Śniadanie w hotelu. Miasto w środku selwy – city tour wokół Manaus. Rejs prywatną łódką po Rio Negro. W czasie wycieczki: odwiedzimy oryginalną fazendę kauczukową z XIX w. (oprowadzenie z przewodnikiem), spotkamy się z legendarnym delfinem rzecznym, wizyta w rezerwacie Indian z pokazem tradycyjnych tańców. Lunch na plaży (świeże ryby i soki owocowe z Amazonki). Powrór po południu do hotelu. Wieczorem wyjście na miasto.

DZIEŃ 5.
Wczesne śniadanie w hotelu i przejazd do eko-osady w środku selwy (ok. 100km od miasta). Transfer busem i łodziami. W czasie drogi zobaczymy słynne Miejsce Spotkania Wód. Zakwaterowanie w bungalowach. Obiad i kolacja w ośrodku. Po obiedzie rekonesans okolicy. Wieczorem nocny rejs w poszukiwaniu drapieżników.

DZIEŃ 6.
Śniadanie. Trekking po selwie z przewodnikiem. Obiad w formie bufetu. Spacer po ośrodku. Łowienie piranii i wędkowanie. Kolacja w formie bufetu. Po kolacji zapraszamy na opowieści o legendach Amazonii.

DZIEŃ 7.
Śniadanie. Piknik w selwie. Wizyta w miejscowej wiosce i spotkanie z mieszkańcami Amazonii tzw. caboclos. Powrót do ośrodka na kolację.

DZIEŃ 8.
Śniadanie. Powrót do Manaus. Po drodze odwiedzimy lokalny bazar, gdzie sprzedaje się wyroby z Amazonii oraz oryginalne pamiątki. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ 9.
Przelot do Foz do Iguazu (ok. 8 godz.). Transfer do hotelu. Czas wolny na korzystanie z basenów i infrastruktury hotelowej. Kolacja.

DZIEŃ 10.
Po śniadaniu transfer do Argentyny. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata, wpisanych na Światową Listę UNESCO, a od 2012 na listę 7 Nowych Cudów Natury. Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu (w sumie ok. 5km). Podejście pod największy wodospad Gardziel Diabła. Na terenie parku przejazd pociągiem i powrót pontonem. Dodatkowo możliwość zamówienia rejsu łodzią motorową pod wodospady. Powrót do hotelu po południu. Wieczorem uroczysta kolacja z tanecznym Latino Show.

DZIEŃ 11.
Śniadanie. Zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Ścieżka po stronie brazylijskiej prowadzi do balkonu naprzeciw Gardzieli Diabła – największego z wodospadów. Dodatkowo możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami. Następnie wizyta w jednej z największych wodnych elektrowni wodnych świata Itaipu. Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem. W drodze powrotnej przystanek w Parku Trzech Granic (Argentyna, Brazylia, Paragwaj). Powrót wieczorem do hotelu.

DZIEŃ 12.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Po drodze zatrzymamy się w największym sklepie z pamiątkami w Brazylii.  Przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu na Copacabana. Kolacja lokalna przy bulwarze.

DZIEŃ 13.
Cudowne Miasto – city tour z przewodnikiem. Wjazd kolejką na wzgórze Corcovado gdzie znajduje się pomnik Chrystusa Odkupiciela (na liście 7 Nowych Cudów Świata). Podziwianie przepięknej panoramy Rio ze wzgórza Corcovado. Następnie przejazd do kolonialnego centrum Rio. Zwiedzanie katedry. Przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż świata. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do szkoły samby.

DZIEŃ 14.
Symbole Rio i Brazylii – city tour z przewodnikiem. Wjazd kolejką linową na Głowę Cukru. Możliwość przelotu helikopterem nad miastem. Wizyta na najsłynniejszych stadionie świata - Maracanã, a po nim miejsce, gdzie odbywa się największa parada karnawałowa na świecie – Sambodrom. Czas wolny na plażowanie na Copacabana lub zakupy. Pożegnalna kolacja.

DZIEŃ 15.
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Europy.

DZIEŃ 16.
Przylot do Polski. Zakończenie imprezy.


Pobierz szczegółowy program wyjazdu w zakładce Pliki do pobrania.

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane