Tango na końcu świata - Argentyna Południowa

Buenos Aires, pampa, Ziemia Ognista

Liczba dni: 9
Rodzaj: Incentive

Wybrane turystyczne smaki Argentyny: Buenos Aires, pampa oraz Ziemia Ognista. Wyjazd o charakterze Incentive Travel w Argentynie. Program możemy adaptować do różnych koncepcji i scenariuszy.


W trakcie wycieczki uczestnik:

  • będzie jeździł konno na pampie i pływał kajakiem po Ziemi Ognistej,
  • zdobędzie certyfikat ukończenia kursu tanga w Buenos Aires,
  • wysłucha koncertu w największym teatrze Ameryki Łacińskiej,
  • stanie oko w oko z Diego Maradoną i Carlosem Gardelem,
  • będzie kluczył po cmentarzu rozwiązując zagadki,
  • odkryje piękny zakątek Ziemi Ognistej,
  • przemierzy niedostępne peryferie podczas nocnej wyprawy off-road,
  • spędzi wieczór przy ognisku w hacjendzie na końcu świata.

Zapewniamy pełną obsługę na miejscu. Ciekawe aktywności i wyselekcjonowane miejsca. Dbamy o bezpieczeństwo uczestników. Pomożemy w adaptacji programu do indywidualnych wymagań. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej. Wspólnie możemy zorganizować wyjątkową podróż.

Buenos Aires, stolica Argentyny i światowa stolica tanga. Zwane Paryżem Ameryki jest jednym z najbardziej europejskich miast regionu. Historia miasta sięga  1526 roku. Stolica Wicekrólestwa La Platy i scena walk narodowowyzwoleńczych. Okres największego rozkwitu to przełom XIX i XX w. oraz lata 30. i 40., wtedy do Argentyny dociera wielka fala emigracji, również z Polski. Każda dzielnica Buenos to odrębna opowieść, klimat i legenda. Tango jest jedną z nich.

Ushuaia, Ziemia Ognista. Najdalej na południe wysunięty miasto świata i region Argentyny.  Klimat tego, położonego wśród lodowców miasta, przypomina sceny z Przystanku Alaska. Przeszywające morskie powietrze, kolonie pingwinów, majestatyczne krajobrazy. Kilka dni w Ushuaia, na końcu świata, to wyjątkowe doświadczenie.

 

WYBRANE ATRAKCJE

Tango show z kursem tanga. Uroczysty wieczór w pięknym, klasycznym teatrze z początku XX wieku. Kurs tanga połączony z degustacją win argentyńskich. Następnie uroczysta kolacja z występem artystycznym i muzyką na żywo.

Gra miejska na cmentarzu Recoletta. Jeden z najsłynniejszych cmentarzy świata. Pierwsze miejsce pochówku mieszkańców Buenos Aires. Obok Evity Peron pochowano tu 25 prezydentów, 200 bohaterów walki o niepodległości, 100 gubernatorów oraz wielu przedstawicieli arystokracji, artystów, sportowców i przedsiębiorców. Poznanie tego miejsca to cześć historii Argentyny. Zabawa polega na odnalezieniu i sfotografowaniu wskazanych w pytaniach miejsc.

Twoja twarz wygląda znajomo,czyli udział sobowtórów znanych Argentyńczyków podczas zwiedzania Buenos Aires.

Dzień w estancji na pampie. Wyprawa na argentyńską pampę i dzień z gauchos. Podróż w głąb argentyńskiego ducha i historii oraz spotkanie z folklorem. W programie dnia wiele atrakcji, w tym m.in. jazda na koniu, nauka rzucania lassem, kurs krojenia mięsa oraz zabawa taneczna z pokazami.

Off-road na koniec świata. Wycieczka jeepami 4x4 wśród gór i lasów. Przejazd przez zalane bagniska oraz brzegi jeziora. Wieczór przy ognisku z gitarą pod gwieździstym niebem.

DZIEŃ 1.
Przelot do Argentyny - Buenos Aires.

DZIEŃ 2.
Transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczór w eleganckim teatrze rozpoczniemy lampką szampana. Kurs tanga z udziałem najlepszych tancerzy. Dodatkowo degustacja win argentyńskich z polskim sommelierem. Następnie uroczysta kolacja. Podczas kolacji tango show z występem artystycznym i muzyką na żywo. Na zakończenie wieczoru każdy z uczestników otrzymuje certyfikat i butelkę wina.

DZIEŃ 3.
Zagadkowe Buenos – city tour z atrakcjami. Przystanek w słynnej Cafe Tortoni, gdzie będzie czekać na gości sam Carlos Gardel. Następnie przejazd do La Boca – miejsca gdzie narodziło się tango. Tutaj aktywności związane z tangiem. Wcześniej krótki postój przy stadionie drużyny Boca Juniors La Bomobonera, gdzie grał Diego Maradona. Zabawa sportowa pt. Ręka Boga. Przejazd do La Recoletta, jednego z najpiękniejszych cmentarzy świata. Gra pt. Na tropie wiecznych tajemnic. Grupa ma za zadanie odpowiedzieć na pytania posługując się mapą i wskazówkami. Obiad w formie pikniku na świeżym powietrzu w parku. Aktywności sportowe i rekreacyjne. Wieczorem kolacja z widokiem na luksusowe Puerto Madero. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

DZIEŃ 4.
Wyprawa na pampę. Całodzienna wizyta w estancji. Powitanie winem i tradycyjnymi empanadas. Na miejscu: jazda konna, rzut lassem, przejazd bryczką oraz pokazy ujeżdżania koni  i zaganiania bydła. Warsztaty krojenia mięsa i przygotowania tradycyjnego asado. Podczas obiadu pokaz folklorystyczny z muzyką (tango, malabo, boleadoras). Zabawa taneczna. Powrót wieczorem do Buenos Aires. Wieczorem wyjście na koncert do El Colon – największego teatru Ameryki Łacińskiej.                                              

DZIEŃ  5.
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Ushuaia – najdalej na południe wysuniętego miasta świata. Obiad w lokalnej restauracji z widokiem na Kanał Beagle. Po południu off-road na Koniec Świata. Przejazd słynną National Route 3, drogą która ciągnie się 3063km na północ do Buenos Aires i dalej na Alaskę. Kierunek Lago Escondido (Ukryte Jezioro) i przełęcze z Andami w tle. Off-road przez jezioro i lasy. Kolacja przy ognisku i muzyce w prywatnej estancji. Spotkanie z lokalną rodziną. Powrót do hotelu około północy.

DZIEŃ 6.
Transfer do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Przejazd pociągiem Końca Świata. Trekking wybrzeżem do Jeziora Roca. Obiad nad brzegami jeziora. Następnie rejs kajakami po jeziorze na skraj Parku Ziemi Ognistej. Wieczorem prywatny rejs statkiem po Kanale Beagle. Rejs wśród lodowców i wzdłuż granicy z Chile. Wyspa Lwów Morskich, Wyspa Ptaków,  słynna latarnia Faro Les Eclaireurs, zwanej Latarnią Końca Świata. Podczas kolacji uroczyste wręczenie pamiątkowych certyfikatów.                                             

DZIEŃ 7.
Po śniadaniu dla chętnych wizyta w Muzeum Końca Świata. Transfer na lotnisko. Powrót do Buenos Aires. Uroczysta kolacja pożegnalna w klimatycznej restauracji w Palermo Viejo. Po kolacji noc w Buenos Aires, zabawa w klubach i na milongach.

DZIEŃ 8.
Przed wylotem z Buenos wizyta na miejscowym targu. Obiad lokalny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

DZIEŃ 9.
Przylot do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane