Argentyna poza szlakiem - Argentyna Północno-Wschodnia

Buenos Aires, Corrientes, Apostoles, wodospady

Liczba dni: 15
Rodzaj: Koneser

Wyjazd dla poszukiwaczy przygód. Kombinacja miejsc znanych i nieznanych. Mieszanka wygody i przygody. Kurs tanga w Buenos Aires i wieczory przy ognisku razem z gauchos. Spotkanie z Polonią daje możliwość spojrzenia na kraj oczami emigrantów. Atrakcją będzie kilkudniowa wycieczka konna po bezdrożach Corrientes. Wyjazd nie wymaga szczególnych umiejętności jeździeckich.

W trakcie wycieczki:

  • weźmiesz udział w kursie tanga w Buenos Aires,
  • poczujesz rytm miasta podczas wycieczki rowerowej i wiatr we włosach podczas kilkudniowej wyprawy konnej,
  • spędzisz wieczór przy ognisku pijąc wino lub yerba-mate z gauchos,
  • nauczysz się fachowo kroić mięso, rzucać lassem, dbać o zwierzęta i jeździć konno,
  • spotkasz się z argentyńską Polonią,
  • zobaczysz jeden z 7 Nowych Cudów Natury - wodospady Iguazú.

Buenos Aires, stolica Argentyny i światowa stolica tanga. Zwane Paryżem Ameryki jest jednym z najbardziej europejskich miast regionu. Historia miasta sięga  1526 roku. Stolica Wicekrólestwa La Platy i scena walk narodowowyzwoleńczych. Okres największego rozkwitu to przełom XIX i XX w. oraz lata 30. i 40., wtedy do Argentyny dociera wielka fala emigracji, również z Polski. Każda dzielnica Buenos to odrębna opowieść, klimat i legenda. Tango jest jedną z nich.

Apostoles, stolica prowincji Misiones w północnej Argentynie, niedaleko granicy z Brazylią. Ufundowane w 1652roku przez Jezuitów miasto jest stolicą yerba mate – narodowego napoju Argentyny. Na przełomie XIX/XX w. do Apostoles przybyła znaczna liczna emigrantów z Polski i Ukrainy. Do dziś jest to jedno z najważniejszych centów polonijnych.

Wodospady Iguazú to miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Choć nie jest to najpotężniejszy, ani największy wodospad na Ziemi, to żaden inny nie ma tylu osobnych kaskad (275).  Przypominające ocean, szerokie na 4 km wody Iguazú spadają 72m z półkolistej krawędzi płaskowyżu Paraná. Parka Narodowy Iguazú od 1986 r. wpisany jest Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a od 2011 r. jest jednym z 7 Nowych Cudów Natury.

WYBRANE ATRAKCJE

Prywatny kurs tanga w jednej ze szkół w Palermo.

Rejs statkiem po El Tigre. To poznanie innej części Buenos Aires. Położona w dorzeczu La Platy El Tigre poprzecinana jest dziesiątkami kanałów. Klimatyczne mola, piękne domy oraz przyroda są odskocznią od zgiełku wielkiego miasta. Z uwagi na swój charakter dzielnica ta zwana jest Małą Szwajcarią.

Konna wyprawa z gauchos. Każdy dzień to spotkanie z południowoamerykańską przyrodą, krajobrazem i kulturą. Wycieczka na łono natury i nietkniętego od stuleci dziewiczego krajobrazu. Poznamy argentyńską faunę i florę. Zobaczymy różne gatunki ptaków, żółwie, wydry, kajmany, kapibary etc.  Nocleg w różnych estancjach o wysokim standardzie.

Spotkanie z Polonią argentyńska oraz wizyta w pierwszej w Argentynie, polskiej fabryce yerba-mate.

DZIEŃ 1.
Przelot do Argentyny – Buenos Aires.

DZIEŃ 2.
Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych.  Boskie Buenos  - city tour. Najbardziej charakterystyczne miejsca: dzielnic La Boca – gdzie narodziło się tango, zabytkowe Palermo, Microcentrum z Placem Majowym, Pałace Prezydenckim tzw. Casa Rosada oraz deptak La Florida. Stek i lamka wina. Kolacja z degustacją wina w klimatycznej restauracji w San Telmo.

DZIEŃ 3.
Rowerem przez Buenos. Wyjazd z hotelu. Przejazd przez dzielnicę portową. Następnie zwiedzanie cmentarzu Recoletta. Przejazd w kierunku parków miejskich. Piknik w parku z lamką wina. Idziemy w tango. Warsztaty tanga argentyńskiego z prywatnym nauczycielem. Wieczorem wyjście na miasto i wizyta na tradycyjnej milondze.

DZIEŃ 4.
Śniadanie. Przejazd pociągiem wzdłuż brzegów La Plata do San Isidro. Rejs po meandrach kanałów El Tigre. Porty jachtowe, klimatyczne mola, malownicze krajobrazy delt La Plata oraz zadbane wille. Region zwany Małą Szwajcarią. Po południu powrót do Buenos Aires. Nocny przejazd wygodnym autokarem na do prowincji Corrientes.

DZIEŃ 5.
Przyjazd rano jednego z miast Corrientes. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście. Powitalny obiad z gauchos. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 6, 7, 8.
Rozpoczynamy przygodę z argentyńską pampą. 3 dni w siodle i towarzystwie gauchos przemierzamy północne prowincje Argentyny. Do pokonania codziennie ok. 40km. Noclegi w wygodnych estancjach. Prawdziwe życie na pampie, yerba mate, pikniki. Nieskażona przyroda m.in. wiele gatunków ptaków, żółwie, wydry, kajmany, kapibary etc.. Nauka rzutu lassem, gry w polo, obcinania poroża, szczepienia i kąpania zwierząt oraz wyprawa na ryby.

DZIEŃ 9.  
Powrót do miasta. Po południu transfer autokarem do miejscowości Posadas w prowincji Missiones. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 10.
Śniadanie. Transfer do miejscowości Apostoles. Wizyta w jednej z pierwszych fabryk yerba-mate - Amanda, założonej przez Polaka Juana Szychowskiego. Zwiedzanie fabryki. Wieczorem uroczysta kolacja i spotkanie z Polonią argentyńską.

DZIEŃ 11.
Przejazd na wodospady Iguazu na północy Argentyny. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 12.
Śniadanie. Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata, wpisanych na Światową Listę UNESCO, a od 2012 na listę 7 Nowych Cudów Natury. Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu (w sumie ok. 5km). Podejście pod największy wodospad Gardziel Diabła. Na terenie parku przejazd pociągiem i powrót pontonem. Dodatkowo możliwość zamówienia rejsu łodzią motorową pod wodospady. Powrót do hotelu po południu.

DZIEŃ 13.
Przejazd na stronę brazylijską. Zwiedzanie jednej z największych elektrowni świata Itaipú. Ten olbrzymi zakład zaspokoją 25% zapotrzebowania Brazylii i 80% Paragwaju w energię elektryczną. Następnie przejazd do Parku Narodowego Iguazu wcześniej wizyta w Parku Trzech Granic skąd widać granice Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Spacer 1,5km szlakiem wzdłuż wodospadów Iguazu.

DZIEŃ 14.
Przelot do Buenos Aires. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy.

DZIEŃ 15.
Przylot do Polski. Zakończenie wyjazdu.

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane