Hiszpania - Szlakiem wina i lokalnej kuchni

Hiszpania

Liczba dni: 4
Rodzaj: Koneser

Autorska wycieczka enoturystyczna. Wyjazd dla miłośników wina i dobrej kuchni. Podczas naszego wyjazdu odwiedzamy region Kastylia i Leon. W programie m.in. wizyta w winnicach, spotkanie z właścicielami, degustacja win i lokalnych wyrobów. Wyjazd dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o kulturze wina oraz dla początkujących smakoszy. Wycieczkę prowadzi polskojęzyczny sommelier Tomek Bomba. Nasza propozycja to podróż do najciekawszych winnic oraz spotkanie z ludźmi, dla których wino jest pasją życia.

W trakcie wycieczki:

  • zabierzemy cię w wędrówkę po najlepszych barach tapas,
  • odwiedzimy duże bodegi oraz projekty rodzinne,
  • codziennie będziemy degustować wino i lokalne wyroby (piwo, oliwa, sery),
  • przeprowadzimy krótki kurs degustacji win,
  • odwiedzimy najciekawsze średniowieczne miasteczka w regionie,
  • opowiemy o kulturze picia i historii wina.

Wyjazd realizujemy na zamówienie prywatnych grup lub agencji turystycznych. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia terminu. Zadzwoń: 510-645-115 lub napisz: info@rimac.com.pl. Zapraszamy!

 

Valladolid - stolica autonomicznej prowincji Kastylia i Leon, która jet centralnym punktem hiszpańskiej historii średniowiecznej. Piękne zabytkowe miasto słynie ze swoich barów tapas oraz umiłowania do wina. W tym regionie znajdują się apelacje Ribera de Duero DO (znana z czerwonych win wytwarzanych na bazie Tempranillo) oraz apelacja Rueda DO (kastylijska mekka win białych z budzącymi coraz większe zainteresowanie winami ze szczepu Verdejo). Mimo swojego bogactwa kulturalnego region nie jest znany szerszej publiczności.

Tordesillas - miasto z wielką historią w tle. Zasłynęło w 1494 r. jako miejsce podpisania traktatu, na mocy którego  dwie potęgi morskie - Hiszpania i Portugalia, podzieliły między siebie świat. Ustalenia zawartego porozumienia  na kolejne dziesięciolecia wytyczyły kierunki konkwisty.  Podczas wizyty w Tordesillas, odwiedzimy muzeum traktatu pokazujące m.in. stan wiedzy, na temat ówczesnej geografii, budowy okrętów oraz instrumentów używanych do nawigacji. Podczas spaceru zabytkowym centrum warto zwrócić uwagę na Plaza Mayor de Tordesillias - plac miejski, w typowym kastylijskim stylu oraz kościół Świętej Mari, Św. Piotra, Szpital Pielgrzymów oraz Kolegiatę Św. Antolina.

Odrestaurowane opactwo/winnica. To wyjątkowe miejsce położone nad brzegami rzeki Duero.  Jest połączeniem tradycji i nowoczesności. W sercu winnicy znajduje się starannie odrestaurowany klasztor norbertanów z XII w.,w którym mieści się ekskluzywny hotel. Ta architektoniczna perła wspaniale wpisuje się w krajobraz okalających ją winnic. Tutejsza atmosfera pozwala w pełni na rozkoszowanie się gastronomią opartą na lokalnych produktach.

Wizyta w fabryce serów -  poznanie procesu produkcji sera owczego. Wizyta z degustacją.

 

ATRAKCJE DODATKOWE

Konna przejażdżka po winnicy. To wyjątkowo okazja, aby obejrzeć średniowieczne opactwo i okalające go winnice z grzbietu konia. Cena: do uzgodnienia w zależności od ilości osób.

Wizyta w domowej winiarni, czyli jak produkować dobre wino w skali mikro. Podczas wizyty degustacja domowego wina oraz produktów lokalnych: serów, wędlin, pieczywa i wyrobów cukierniczych. Cena: ok. 20 EUR/osoba.

Zwiedzanie konwentu Real Monasterio de Santa Clara w Tordesillas. Konwent zamieszkują mniszki, które mają zakaz komunikowania się ze świtem zewnętrznym. Ich specjalnością jest produkcja ciastka na bazie migdałów i miodu. Budynek Konwentu to jeden z najważniejszych przykładów sztuki Mudejar. Podczas zwiedzania obejrzymy: Łaźnie Arabskie, Kaplica w stylu Mudejarów, Dziedziniec Arabski, Złota Kaplica, Dziedziniec, Kościół etc. Cena 10 EUR/osoba.

 

 

DZIEŃ 1.
Przylot do Madrytu i transfer do Valliadolid. Kolacja powitalna w tradycyjnej restauracji w centrum miasta. Po kolacji spacer po najlepszych barach tapas.

DZIEŃ 2.
Wizyta w zabytkowym opactwie poza miastem. Zwiedzanie winnicy jeepami oraz degustacja. Przejazd do miejscowości Penafiel. Zwiedzenia muzeum wina z degustacją oraz spacer po zabytkowym miasteczku. Powrót wieczorem do hotelu. Czas wolny.

DZIEŃ 3.
Przejazd do miejscowości Rueda. Zwiedzanie niezależnej winiarni produkującej oliwę, piwo oraz białe wina ze szczepu Verdejo. Kurs degustacji z winemakerem oraz degustacja lokalnych produktów. Obiad w winiarni z lokalną pieczenią w roli głównej. Następnie wizyta w fabryce serów. Przejazd do Tordesillias. Zwiedzanie Muzeum Traktatu. Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna z muzyką na żywo.

DZIEŃ 4.
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na spacer po mieście. Przejazd na lotnisko w Madrycie. Przelot do Polski. Zakończenie imprezy.

Zobacz szczegółowy program wyjazdu w zakładce Pliki do pobrania.

 

 


CENA OBEJMUJE:

- zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze  śniadaniem za 3 noce w **** hotelu w centrum Valladolid,
- obsługę polskiego pilota przez cały czas trwania wycieczki,
- wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem,
- wszystkie atrakcje i wyżywienie zgodnie ze szczegółowym programem,
- ubezpieczenie podróżne (KL do 30000eur, NNW do 4000eur, bagaż 400eur, OC do 50000eur).
 

CENA NIE OBEJMUJE:

- kosztów przelotu do/z Madrytu,
- świadczeń nieujętych w programie.

Podana cena jest skalkulowana dla grupy 14-osobowej. Cena może ulec zmianie w zależności od ilość uczestników oraz wahań kursu walut.

 

Formularz kontaktowy

Obowiązek informacyjny

Wypełniając formularz kontaktowy zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Paweł Hammer RIMAC w celach kontaktowych.

* - pola wymagane