Startujemy z blogiem. Pandemia i co dalej.
12.08.2020

Startujemy z blogiem. Pandemia i co dalej.

Pandemia korona wirusa spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Można powiedzieć, że zastała nas przy jedzeniu, w pół kroku, w połowie zdania. Brutalnie przerwała nić postępujących po sobie zdarzeń. Porwała na strzępy pisany z mozołem przez wiele miesięcy scenariusz zaplanowanych i postępujących po sobie sekwencji. To brutalne cięcie dotyczyło tak naszego życia prywatnego, jak i zawodowego. Jako osoby aktywne i przyzwyczajone do bycia w ciągłym ruchu musieliśmy, tak jak wszyscy, zamknąć się w czterech ścianach. I nie byłoby to może tak straszne, gdyby nie fakt, że jako organizatorzy wyjazdów i spotkań, także biznesowo dostaliśmy mocno i w pierwszej kolejności.

Jeszcze w połowie lutego odprawiliśmy szczęśliwie ostatnie grupy. Jedni wracali z końca świata, przemierzając połowę kuli ziemskiej, oczarowani bezdrożami Patagonii, monumentalnymi lodowcami czy pingwinami Magellana. Inni w samolocie dochodzi do siebie po upojnym i beztroskim karnawale w Rio de Janeiro postukując rytmicznie nogą. Początkiem marca było już wiadomo, że dalekie wyprawy muszą zostać przełożone lub anulowane. 10 marca udało się nam jeszcze zorganizować imprezę integracyjną w podwarszawskich Białobrzegach. Zdjęcia i krótki opis tego wydarzenia  zobaczycie tutaj. Po tym wydarzeniu nastały długie miesiące wyczekiwania i niepewności. To uczucie towarzyszy nam zresztą do dziś. Jednak przez ten okres udało się je trochę oswoić i  zaakceptować. Dzięki temu od jakiegoś czasu powoli acz konsekwentnie pracujemy nad nowymi konceptami i alternatywami.

Nowe wyjatkowe programy

Efektem tych działań są nowe programy wyjazdów w Argentynie. Są one gotowe i czekają na Was w lepszych czasach. Udało się w końcu upublicznić super aktywny program na południowym polu lodowym Patagonii -  Patagonia Extrema (kliknij żeby zobaczyć program). Długo nad nim pracowaliśmy i został w końcu, zrealizowany początkiem roku przez trójkę naszych przyjaciół. Program ten jest inny od dotychczasowych propozycji. Jest bardziej wymagający fizycznie i mniej zabiegający o wysoki standard zakwaterowania. Niemniej to właśnie stanowi o jego sile – duży kontakt z przyrodą i wiatr we włosach, którego jest tam wiele.

Odkrywamy dla Was także nowe regiony, często zupełnie pomijane w ofercie innych agencji. Do takich należy z pewnością Półwysep Valdés w środkowej Patagonii. To wyjątkowe miejsce jest najlepszym na świecie rezerwuarem przebogatej fauny morskiej, w tym największych morskich ssaków.  Zachęcamy do zapoznania się z 5 dniowym programem, który może być ciekawym punktem wyjścia do zbudowania wyjątkowej podróży do Argentyny w 2021 roku. Kolejnym takim magicznym miejscem jest pustynia Atakama w Chile. Ten kawałek kosmosu na ziemi proponujemy odwiedzić podczas podróży 4x4. Wyprawa rozpoczyna się w ukochanej przez nas Salcie a skończy na największym boliwijskim solnisku. Podczas tej podróży zobaczycie miejsca (kliknij żeby zobaczyć program) , które były inspiracją dla wielu podróżników i artystów.   W przygotowaniu mamy kolejne propozycje, których próżno szukać w innych miejscach. Chcemy te turystyczne smaki Argentyny, Chile i Brazylii odkrywać przez Wami powoli. Tak, aby w tym pozornym zamknięciu na świat nie przysłonić Wam piękna i magii miejsc bliskich, polskich czy europejskich, na odwiedzenie, których jest teraz czas.

Aktualnie pracujemy także nad nowym konceptem i ofertą w Polsce. Jest to propozcyja, którą kierujemy głównie do firm i grup przyjaciół, które w dobie pandemii widzą potrzebę spotkania i wspólnego doświadczania ciekawych sytuacji, ludzi i miejsc. Pracujemy nad niestandardowymi propozycjami miejsc i wyjazdów jedno lub pół dniowych w okolicach Warszawy. Mam nadzieję, że taki mini-adventure wpisze się w nową rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć. Szczegóły niebawem na naszej stronie.

Pozdrawiam,

Paweł