Wyprawa na Antarktydę

Wyjątkowe miejsca

Wyjątkowe miejsca

Zapraszamy w podróż życia. Podróż do lodowej krainy. Na Antarktydę. Wyprawa rozpoczyna się w najdalej na południe wysuniętym mieście świata, czyli Ushuai zwanej Końcem Świata (Fin del Mundo). Tutaj wsiadamy na statek i zmierzamy jeszcze bardziej na południe ku lodowej krainie. Ze względu na warunki atmosferyczne, wycieczki w tym rejonie organizowane są od października do kwietnia, czyli w najcieplejszym okresie na półkuli południowej. Okres wycieczkowy możemy podzielić na 3 podokresy ze względu na atrakcje jakie zapewniają nam pogoda i zwierzęta:


Kiedy jechać na Antarktydę

Od października do początku grudnia praktycznie cała powierzchnia wody w zasięgu naszego wzroku pokryta jest lodem, bajkowy krajobraz niczym z Królowej Śniegu urozmaicają foki, pingwiny i kormorany które właśnie w tym czasie mają swój okres godowy. To wtedy możemy podziwiać pingwinich rodziców wysiadujących jaja swojego potomstwa.
Od grudnia do lutego znacznie ubywa pokrywy lodowej by umożliwić świeżo upieczonym rodzicom wyruszanie na łowy by wykarmić swoje młode; z założenia przeprawa przez południowe wody powinna być wtedy łatwiejsza lecz kaprysy pogody nie znają granic.
Od połowy lutego do marca trwa najlepszy okres dla fanów obserwowania wielorybów i lwów morskich, to wtedy właśnie przypływają one w tamten rejon; wtedy też możliwe jest dotarcie najbardziej na południe Antarktydy.

Ile trwa i ile kosztuje wycieczka na Antarktydę?

Czas trwania takich rejsów zależny jest od tego co chcemy zobaczyć i jak szybko. Minimalna ilość dni jaką należy przeznaczyć na taką wyprawę to 11dni. Dodatkowo należy doliczyć kilka dni na dotarcie do Ushuaia (ok. 4 godziny lotu z Buenos Aires). Ceny wahają się w zależności od standardu kabiny i zaczynają się od kilku tysięcy dolarów za osobę za 11 dniowy rejs na Antarktydę, podczas którego odwiedzimy także Południowe Szetlandy. Ten plan daje możliwość spędzenia 3 pełnych dni na Antarktydzie, a przy odrobinie szczęścia, już 3 dnia wylądujemy na Szetlandach. Możliwe jest także zorganizowanie wycieczki łączonej – np. z wizytą na Falklandach.

Chcesz zobaczyć Antarktydę? Skontaktuj się z nami info@rimac.com.pl lub zadzwoń +48 510 645 115.